Objednat

Asistovaný hatching – AH

Mikromanipulační technika zvaná asistovaný hatching (AH) je metoda, při které se manipuluje s glykoproteinovým obalem vajíčka (jinak také nazývaným: zona pellucida). Narušením tohoto obalu dochází k jednoduššímu uvolnění buněčné části a zlepšuje se možnost uchycení embrya v děloze.

Možnost otěhotnění je mimo jiné limitována právě uvolněním tohoto obalu, který chrání vajíčko před nepříznivými vlivy, např. infekcí v prvních několika dnech vývoje. Přirozeným tlakem je pak v děloze obal uvolňován rostoucími buňkami a umožní se tak embryu usadit na sliznici.

Pomocí laserového paprsku dojde k otevření obalu na několika místech. Samotný postup je rychlý, šetrný a přesný. Technika je provedena čtvrtý den kultivace, kdy se embryo nachází v kompaktním stádiu.

Pro koho je asistovaný hatching vhodný

Technika je v současnosti z důvodu usnadnění uhnízdění na děložní sliznici prováděna u všech embryí, která dosáhnou v procesu kultivace čtvrtého dne. Jde o bezrizikovou metodu, neovlivňující vnitřní uspořádání embrya.

powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2020 Karlsbad Fertility - FertiCare SE
FertiCare SE is member of the group formed by Universal Clinics S.L.U. and Dr Petr Uher and their respective subsidiaries.