Objednat
Odpovědi na některé časté dotazy našich pacientů.

Časté dotazy a odpovědi pro zájemce o léčbu neplodnosti. Otázky a odpovědi pro dárkyně najdete zde.

 

Léčba neplodnosti a genetika

Kolik stojí umělé oplodnění?

Cena se samozřejmě odvíjí od typu terapie. Nabízíme základní léčebné postupy spojené s jednotlivými speciálními medicínskými technikami a s nimi stoupající úspěch léčby. Avšak zastáváme filosofii, že pacient by měl vyžadovat pouze takové postupy, které opravdu potřebujete a mají v jeho případě smysl. Náklady se tedy v podstatě odvíjí od toho, co na základě své anamnézy individuálně potřebujete za léčbu. Takže po následné podrobné analýze Vašich problémů s početím Vám sdělíme, jaké léčebné postupy mají ve Vašem případě smysl a jaké náklady s tím budou spojené. O typech terapií a cenách Vám podá informace některá z našich koordinátorek nebo lékař. Postačí pouze, pokud vyplníte formulář, který se nachází na konci našich internetových stránek, a my se budeme snažit odpovědět Vám do 24 hodin.

Přání mít dítě ve 40?

Umělé oplodnění je v České republice ze zákona možné do 49 let. Samozřejmě ale úspěšnost otěhotnění u žen stále rychleji klesá po 35tém roce, i když touha po vlastním dítětí přetrvává. Což se jeví nejen jako lékařský problém, ale také společenský. A právě těmto ženám jsme připraveni pomoci a v minulosti jsme se už mnohokrát stali "záchytným bodem" pacientkám, kterým už 40 bylo a které za sebou měly neúspěšné pokusy v jiných IVF centrech.

Jaká jsou rizika související s terapií?

Naši zkušení lékaři se samozřejmě snaží, aby zátěž a zdravotní obtíže pacientky byly minimalizovány. Přesto může ojediněle dojít ke komplikacím – jako u každého jiného medicínského zákroku. Typickou komplikací hormonální léčby je tzv. „hyperstimulace nebo též OHSS“. Vaječníky se zvětšují, tvoří se ovariální cysty, projevuje se tlak v podbřišku, řidčeji dochází k hromadění tělesné tekutiny v břišní dutině. V ojedinělých případech, zejména když došlo k otěhotnění, může proto vyvstat potřeba krátkodobé hospitalizace. Hyperstimulace spontánně ustoupí.

Co znamena PID a k čemu slouží?

Preimplantační diagnostika (PID) slouží k tomu, aby se pri IVF použila jen taková embrya, která nevykazují žádné genetické anomálie. Toto vyšetření zlepšuje šance vyloučit specifické genetické anomálie a zvyšuje šance na otěhotnění a současně snižuje riziko potratu. Naše klinika disponuje speciálním genetickým oddělením, kterému šéfuje jeden z nejlepších genetiků v České Republice. S ohledem na to chceme našim pacientům zaručit nejen výborné medicínské zázemí ale i genetickou péči.

Jaká vyštření jsou potřeba před zahájením léčby?

Pro stanovení správné diagnózy a doporučení nejvhodnějšího způsobu léčby je nutné provedení některých základních vyšetření obou partnerů. Tato vyšetřní je možné provést u nás v Institutu nebo u Vašeho ošetřujícího gynekologa a následně nám výsledky postoupit.

 

 

Dárcovství

Kdy mohu s terapií začít? Je třeba počítat s dlouhou čekací dobou na odpovídající dárkyni?

Dle našich zkušeností víme, že pacientky chtějí většinou začít s terapií co nejdříve nebo k určitému datu. Přizpůsobili jsme tedy vlastní organizaci tak, abychom co nejlépe dokázali vyjít pacientkám po časové rovině vstříc. Díky naší obrovské databance dárkyní můžeme tedy většinou splnit přání pacientek, začít s terapií okamžitě, aniž by to jakkoliv negativně ovlivnilo výběr odpovídající dárkyně.

Jak vysoké je procento těhotenství po terapii s darovanými oocytu ve Vašem institutu?

Při první terapii kolem 70%. Průměrný věk pacientek je přes 36 let.

Jaké speciální metody nabízíte v rámci terapie s darovanými oocyty?

Nabízíme různé metody, které pomáhají k úspěchu, otěhotnění. Ne pro všechny pacientky se ale hodí stejné metody, dáváme si velice záležet na individuálním přístupu a pro každou pacientku zvolit odpovídající a správné metody.

Kolikrát musím osobně přijet do Institutu v Karlových Varech?

Samozřejmě tak často, jak budete chtít,pokud ale chcete návštěvy u nás minimalizovat, doporučujeme tedy alespoň 2 návštěvy: úvodní pohovor a transfer. Pokud ovšem chcete k oplodnění použít "čerstvý" vzorek spermií, je nutné dostavit se k odběru v den punkce (odběru vajíček) dárkyně. Všechna ostatní nutná vyšetření (náběry krve, ultrazvuková vyšetření,..) můžete absolvovat u svého gynekologa a výsledky nám postoupit.

powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2020 Karlsbad Fertility - FertiCare SE
FertiCare SE is member of the group formed by Universal Clinics S.L.U. and Dr Petr Uher and their respective subsidiaries.