Objednat

ICSI – injekce spermie do vajíčka

Intracytoplasmická injekce spermie do vajíčka (ICSI) je nejpoužívanější metodou asistované reprodukce nahrazující přirozený průnik v rámci IVF. Mikromanipulační technika se provádí jehlou za pomoci speciálně upraveného mikroskopu, při výrazném zvětšení. Jediná spermie je vpravena do cytoplasmy zralého vajíčka.

Provádí se pod speciálně upraveným mikroskopem při mnohonásobném zvětšení pomocí mikrojehly, pomocí které je jedna jediná spermie vpravena přímo do cytoplasmy zralého vajíčka. Oplodněná vajíčka jsou pak přenesena do dělohy nebo jsou zamražena pro případné pozdější použití.

Před a po zákroku ICSI

Vhodné spermie pro metodu ICSI jsou odebrány z ejakulátu či přímo z varlat po posouzení  jejich kvality zkušeným embryologem. Spermie mohou pocházet, jak z čerstvého, tak ze zamraženého vzorku. Oplození metodou ICSI probíhá u všech získaných, zralých vajíček v den jejich odběru nebo po rozmražení.

Pro koho je metoda ICSI vhodná

Vzhledem k výraznému zvýšení pravděpodobnosti otěhotnění je v současnosti metoda ICSI prováděna u většiny IVF terapií.

powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2020 Karlsbad Fertility - FertiCare SE
FertiCare SE is member of the group formed by Universal Clinics S.L.U. and Dr Petr Uher and their respective subsidiaries.