Objednat

IUI – nitroděložní inseminace

Pro usnadnění cesty spermií k vajíčku se využívá nejméně invazivní metoda asistované reprodukce, která se nazývá intrauterinní inseminace (IUI). Při ní jsou odebrané spermie – laboratorně upravený ejakulát – vpraveny přímo do dutiny děložní. Počet spermií ve vejcovodu je tak větší a zvyšuje se šance na oplození vajíčka.

Při této metodě se v některých případech využívá podpůrná léčba hormonální stimulace vaječníků z důvodu dozrání většího množství vajíček. Je možné provést IUI také při zachování přirozeného cyklu ženy. Stav vaječníků lékař zjistí pomocí ultrazvuku. Vajíčka se neodebírají a samotný zákrok je nutné naplánovat přesně na dobu ovulace. V den zákroku dochází také k odběru spermií od partnera. V případě jejich nedostatku lze využít spermie od dárce.

Zákrok se podobá rutinní gynekologické prohlídce, je bezbolestný, jednoduchý a rychlý. Je proveden ambulantně bez nutnosti jakýchkoliv omezení včetně pracovní neschopnosti. Přesto je klientkám doporučeno vynechat náročnější fyzickou zátěž.

Úspěšnost a rizika IUI

Po dvou týdnech po zákroku se pomocí těhotenského testu zjišťuje úspěšnost techniky IUI. Možná rizika jsou minimální, pouze možnost vícečetného těhotenství a problémy s ním spojené.

Pro koho je nitroděložní inseminace vhodná

Tato metoda se užívá u párů, které mají problém s průchodem spermií z důvodu imunitního systému ženy, malé pohyblivosti spermií či pokud není možný pohlavní styk a oplodnění přirozenou cestou.

powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2020 Karlsbad Fertility - FertiCare SE
FertiCare SE is member of the group formed by Universal Clinics S.L.U. and Dr Petr Uher and their respective subsidiaries.