Objednat
Milé pacientky, milí pacienti, je nám velice líto současné krizové situace, kterou způsobila epidemie nového koronaviru COVID-19. I přes tuto nepříznivou situaci jsme se rozhodli zajistit podmínky pro pokračování naší pomoci všem neplodným párům v oblasti asistované reprodukce. Každé z našich zdravotnických zařízení podstoupilo přísná opatření pro zabezpečení provozu a léčby neplodnosti v těchto komplikovaných podmínkách.

Vstupní konzultace k umělému oplodnění nabízíme na klinice nebo telefonicky nebo formou videokonzultace

Podívejte se na vyjádření vedoucího lékaře k tématu koronaviru

Vyjádření MUDr. Petra Uhera ke službám umělého oplodnění vs. koronavirus COVID-19

Koronavirus vs. těhotenství

MUDr. Petr Uher na téma vliv koronaviru COVID-19 na těhotenství


Opatření přijatá v souvislosti s nouzovým stavem

Dne 12. března 2020 se česká vláda v reakci na koronavirus rozhodla od 14. března 2020 uzavřít hranice pro lidi z „rizikových oblastí“. Patří k nim Německo, Rakousko a Švýcarsko. Zde jsou všechny rizikové oblasti: Čína, Itálie, Írán, Jižní Korea, Španělsko, Německo, Francie, USA, Švýcarsko, Norsko, Japonsko, Dánsko, Nizozemsko, Švédsko, Velká Británie, Belgie, Rakousko, Řecko. Od soboty 14. března je zakázána přeprava osob autobusem, vlakem a lodí z České republiky do všech sousedních zemí. Letecký provoz je také částečně omezen.

Příjezd je možný pouze pro osoby s trvalým pobytem v České republice nebo pro české občany.

Pokud již podstupujete terapii nebo máte vstupní konzultaci, kontaktujte nás, abychom mohli situaci vyjasnit s vámi osobně.

Obecně, stejně jako pro vstupní konzultace, které již byly dohodnuty, nabízíme našim pacientům tyto konzultace přes Skype nebo telefonicky.

Doporučení pro koronavirus COVID-19

Příchod koronaviru COVID-19 do mnoha evropských zemí a opatření, která musela být přijata, aby se co nejvíce omezila nákaza, vyvolala znepokojivou situaci v celé populaci i u těhotných žen nebo žen podstupujících asistovanou reprodukci, zejména s ohledem na možné důsledky tohoto viru na léčbu, těhotenství nebo budoucí dítě.

FertiCare chce proto uklidnit a informovat všechny své pacienty, že aktivně sledujeme vývoj viru a zároveň na naší klinice zavádíme jak nařízení stanovená Ministerstvem zdravotnictví ČR, tak i doporučení vědeckých společností.

Na základě doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR jsme přijali na klinice FertiCare všechna nezbytná opatření k zastavení šíření virové nákazy, a tím k zajištění zdraví našich pacientů a zaměstnanců:

 • Všichni naši pracovníci ve službách umělého oplodnění i jiných byli instruováni, aby nechodili na kliniku, pokud vykazují nějaké příznaky virového onemocnění. To platí také pro ty, kteří byli v kontaktu s osobou, která byla pozitivně testována nebo cestovala do rizikových oblastí.
 • Umístili jsme informační plakáty se základními preventivními a hygienickými opatřeními na různých místech naší kliniky.
 • Abychom se vyhnuli možným rizikům vyplývajícím z přímého fyzického kontaktu, bylo všem našim zaměstnancům doporučeno, aby se vyhnuli zdravení pacientů podáním rukou.
 • Náš personál je poučen, aby si umyl ruce před a po přijetí každého pacienta.
 • Doporučujeme také, aby si všechny osoby vstupující na kliniku umývaly ruce mýdlem a vodou nebo dezinfekčními gely, které jsou pro všechny dostupné na recepci a v čekárně.
 • Prosíme doprovod našich pacientů, aby na ně počkal venku před klinikou.
 • Všichni naši pracovníci dostali potřebný ochranný materiál.
 • Byly posíleny úklidové a dezinfekční služby na celé klinice.
 • Z naší čekárny jsme odstranili všechny časopisy.
 • Všem zaměstnancům i pacientům měříme teplotu.
 • Všímáme si možných příznaků u všech pracovníků a dbáme na všechna doporučení zdravotnických orgánů.

Je nám velmi líto nepříjemností, které tato opatření mohou způsobit, ale jsme si jisti, že díky spolupráci nás všech bude klinika FertiCare bezpečné místo, kde můžeme i nadále poskytovat kvalitní péči našim pacientům.

Naši lékaři nabízejí vstupní konzultace prostřednictvím skype nebo telefonicky zdarma, ale i standartní konzutace osobně na klinice.

Pro více informací k aktuální situaci a nákaze koronavirem klikněte zde:
https://koronavirus.mzcr.cz/category/dulezite-informace-otazky-a-odpovedi/ (česky)
https://koronavirus.mzcr.cz/en/important-information-questions-and-answers/ (anglicky)

powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2020 Karlsbad Fertility - FertiCare SE
FertiCare SE is member of the group formed by Universal Clinics S.L.U. and Dr Petr Uher and their respective subsidiaries.