Objednat

PICSI – detailní výběr spermie

PICSI neboli Preselected ICSI je mikromanipulační metoda, kterou je možné získat nejkvalitnější spermie schopné oplodnit vajíčko technikou ICSI.

Pomocí metody PICSI jsou vybrány zdravé, zralé spermie s vyvinutými receptory, které projeví schopnost navázat se na látku hyaluronan, jenž je součástí vaječného obalu. Takto vybrané spermie mají perspektivu uspět i v terapii umělého oplodnění.

Výběr zralých spermií

Při využití klasické metody jsou spermie vybrány podle vizuálních a kvantitativních charakteristik jako např. počet ve vzorku, objem vzorku, pohyblivost, morfologie atd. Tímto způsobem však nelze zjistit jejich zralost ani schopnost oplodnění. Pomocí metody PICSI je simulován přirozený výběr v laboratorních podmínkách. Na speciální gel s hyaluronanem v miskách jsou umístěny spermie. Zralé se uchytí na gel hlavičkou, nezralé nikoliv a jsou odplaveny. Takto dojde k oddělení kvalitních zralých spermií od těch nevyhovujících. Vybrané spermie mají kvalitnější genetickou výbavu a jsou méně náchylné k anomáliím.

powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2020 Karlsbad Fertility - FertiCare SE
FertiCare SE is member of the group formed by Universal Clinics S.L.U. and Dr Petr Uher and their respective subsidiaries.