Objednat

Martina, 45 let

Dlouho jsme se s manželem pokoušeli o miminko. Bohužel očekávaný výsledek stále nepřicházel.

Už jsme pomalu začali propadat zoufalství. Neustálá vyšetření, testy, další a další stimulace, několik neúspěšných embryotransferů….. Absolvovali jsme opravdu vše, dokonce jsem vystřídali několik center zabývající se neplodností. Vždy když jsem si dělala těhotenský test a opět viděla pouze jednu čárku, která neznamenala nic jiného, než stále se opakující negativní výsledek, byli jsem zase o krok dál od svého snu, stát se rodiči. Lékaři přikládali opakované neúspěchy mému vyššímu věku a manželův spermiogram také nebyl zrovna ideální a tak jsme svolil dokonce k terapii s darovanými vajíčky, ale bohužel i tato terapie byla opět neúspěšná.

Moje velice blízká kamarádka mi doporučila kliniku v Karlových Varech, měla to štěstí, že se jí podařilo otěhotnět hned na poprvé a já musím přiznat, že jsem jí její štěstí velice záviděla.

Ač s velmi smíšenými pocity a velkou dávkou skepse jsme si domluvili termín na vstupní konzultaci Den první návštěvy se blížil a moje nervozita stoupala. Strašně jsem se bála, co nás čeká a jaký ortel nad námi vznesou.

Přivítal nás sám vedoucí lékař, MUDr. Petr Uher, který mi sliboval, že se postará o to, abych si splnila svůj sen o rodině. Po všem, co jsme již absolvovali, jsem jeho slovům, ne jen že nevěřila, ale v podstatě jsem jim nedávávala žádnou váhu, bylo velice těžké začít znovu věřit.

Doktor Uher mě ale velmi překvapil, svým osobním a přátelským přístupem. Ten den byl pro nás velice náročný.

Na klinice jsem se cítila velmi příjemně. Udělali mi zde všechna potřebná vyšetření a mým případem se zabýval Dr. Uher ve spolupráci s genetikem dr. Lošanem. Znovu jsme se rozhodli pro terapii s darovanými vajíčky a byli jsme rozhodnutí, že toto je opravdu poslední terapie, kterou podstoupíme, ať výsledek bude jakýkoli.

Lékařské asistentky mi vysvětlili léčebný plán a užívání léků s možnými nežádoucími účinky. Měla jsem možnost se na cokoliv zeptat,i když jsem si někdy připadala, že mé dotazy nejsou zcela na místě. Odpovídaly s úsměvem a nikdy jsem neměla pocit, že bych odcházela bez uspokojivé odpovědi.

Pak šlo všechno strašně rychle, během měsíce pro nás měli vybranou dárkyni, a já začala s terapií a s užíváním léků. I když manželův spermiogram není zcela v normě, podařilo se oplodnit 10 vajíček. Byla sem nadšená, ale I nadále jsem měla velké obavy, jat vše dopadne, co když si udělám test a opět bude negativní?Jak to všechno dopadne, byla otázka se kterou jsem každý den usínala . Tohle období bylo velmi těžké a vy si najednou uvědomíte, jak je důležité mít milujícího partnera, který stojí při vás, když si máte píchnout injekci. Zvládá vaše výkyvy nálad a nosí vám hořký čaj, když vám není dobře.

K transferu jsme měli 2 embrya , odcházela jsem domů velice šťastná, ale zároveň jsem nevěděla jak těch 14 dní, kdy budu čekat na výsledke dokážu přežít. Těhotenský test doma jsem odmítla a jela rovnou na krev. Na ten den nikdy nezapomenu, když jsem s velkým strachem zvedala telefon z institutu. Celý rozhovor si nepamatuji, utkvěla mi hlavě jen věta “ vaše HCG je pozitivní, jste těhotná” a já se rozbrečela štěstím.

Za 14 dní byl plánovaný těhotenský ultrazvuk a pro nás to neznamenalo nic jiného než další čekání, bude všechno v pořádku, nedojde k žádné komplikaci?? Pocity prvotní euforie opět válcovaly pocity strachu. Už ani nevím, jak jsem toto čekání vydržela. Po ultrazvuku, kdy byla krásně vidět srdeční akce a já si mohla prozatím oddechnout, mě převeleli zpět ke svému gynekologovi a mě to přišlo strašně líto.

Chci poděkovat celému týmu Karlsbad fertility za jejich profesionalitu, laskavost a optimismus, díky, kterému jsem i já začala znovu věřit a splnila si svůj sen o vlastní rodině.

powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2020 Karlsbad Fertility - FertiCare SE
FertiCare SE is member of the group formed by Universal Clinics S.L.U. and Dr Petr Uher and their respective subsidiaries.