Přední odborník na genetickou diagnostiku, pod jeho vedením začala klinika Karlsbad Fertility jako jedna z prvních v ČR provádět screening všech chromozomů embrya. “Dbáme na to, abychom vždy pacientům nabízeli tu nejmodernější péči. Medicína se vyvíjí extrémně rychle a my chceme být vždy na absolutní špičce v oblasti vybavení a používaných technologií,” říká MUDr. Lošan, který dnes v rámci kliniky působí jako vedoucí lékař genetické ambulance a odborný garant.

MUDr. Petr Lošan se narodil jako první z jednovaječných dvojčat. Od roku 1997, po studiu na LF UK v Plzni, pracoval jako gynekolog a porodník ve Vojenské nemocnici v Plzni. Již během praxe v porodnici se seznamoval s vyšetřovacími metodami v genetické ambulanci a v genetické laboratoři.

První genetické centrum, kde sbíral zkušenosti, patřilo jeho otci, doc. MUDr. Františku Lošanovi, CSc. Centrum klinické genetiky se skládalo z jedné ambulance a laboratoře, celý tým měl tehdy jen tři pracovníky.

Po atestaci z gynekologie a porodnictví (2001) a atestaci z lékařské genetiky (2004) se s otcem pustil do budování moderního genetického centra, které již poskytovalo celé portfolio vyšetření, jaké mají největší genetická centra v České republice. Centrum začalo provádět všechny moderní metody prenatální genetické diagnostiky včetně odběrů plodové vody a choriových klků způsobem, který těhotnou ženu minimálně zatěžuje.

Jako jeden z prvních genetiků zavedl ultrazvukové zobrazení ve 3D (4D) projekci. Jeho tým spolupracovníků se postupně rozrostl na třicet. V roce 2012 vybudoval s otcem nové nadčasové centrum, které své služby pro páry rozšířilo i o péči v oboru reprodukční imunologie a dětské echokardiologie.

Cílem doktora Petra Lošana je rozšířit péči centra ještě o služby asistované reprodukce. Jeho vize je taková: postarat se komplexně o ženu a muže s poruchou plodnosti od zjištění příčiny neplodnosti, po pomoc při otěhotnění a následně těhotenství geneticky ohlídat tak, aby se páru narodilo zdravé dítě.

Rychlé informace

Praxe

  • Vedoucí lékař genetické ambulance, odborný garant a zástupce vedoucí Laboratoře lékařské genetiky
  • IVF Zentren Prof. Zech – Karlsbad s.r.o. – vedoucí lékař genetické ambulance
  • IVF Zentren Prof. Zech – Karlsbad s.r.o. – odborný garant, zástupce vedoucí Laboratoře lékařské genetiky
  • Genetika Plzeň s.r.o., jednatel, vedoucí lékař

Vzdělání

  • 2004 atestace v oboru klinická genetika, licence v oboru klinická genetika
  • 2001 atestace v oboru gynekologie-porodnictví, licence v oboru specializovaná způsobilost v oboru gynekologie-porodnictví
  • 1997 promoce na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni
Úspěšnost kumulativní terapie s dárcovskými oocyty
Komplexní péče
Dr. Uher a první dítě IVF střední Evropy v týmu prof. Pilky
0
Nulové čekací doby
Máme nasmlouvány všechny pojišťovny
powered by Lékaři Online

Kontakt

FertiCare SE
Radlická 3185/1c , Praha 5, 150 00

Kliniky:
FertiCare Karlsbad Fertility:
Bělehradská 1042/14, Karlovy Vary
FertiCare Prague:
Radlická 3185/1c, Praha 5

© 2014 - 2019 Karlsbad Fertility - FertiCare SE